Anasayfa / Resimler

Cami Kubbe Kaplama

Cami Kubbe Kaplama

Cami kubbesi caminin ortasında bulunan başımızı yukarı kaldırdığımızda gördüğümüz kavisli tepesidir. Kubbe kelime anlamı olarak göbek, yuvarlak dam anlamına gelir. İslamiyet’ten bu yana cami kubbe kaplama yapılır. Osmanlı mimarisinin vazgeçilmez bir parçası haline gelen cami kubbe kaplama, en güzel Osmanlı dönemlerinde iş çıkartmıştır.

Türk ve Osmanlı mimarisinde çok güzel örnekler sergilenmiştir. O zamanlardan bu zamanlara gelen işçilik örneklerini hala hayata geçirmeyi planlamaktayız. Günümüze kadar gelmiş olan bu mimariyi işçilerimiz ve bizler devam ettirmekteyiz. Kubbe kaplamak artık bir sanata dönüşmüştür. Cami kubbelerinin kaplanmasında önemli işçilikler kullanılır.

Her usta cami kubbe kaplama yapamaz. Cami kubbe kaplama maharet ve bilgi birikimi ister. Sizde eğer nitelikli ve işinin ehli ustalarla çalışmak ve cami kubbe kaplama yaptırmak isterseniz bizleri tercih edebilirsiniz. Alanında deneyimli ustalarımız sayesinde cami kubbe kaplama konusunda oldukça önemli işlerimiz bulunur.

Cami Kubbe Kaplama Çeşitleri

Cami kubbe kaplama konusunda önemli noktalar bulunur. Işığın geçirgenliği, ışığın eşit miktarda cami içine yayılımı, dışarıdaki temiz havanın içeriye girebiliyor olması, eşit miktarda sesin yayılması, hava sirkülasyonunun sağlanması oldukça önemlidir. Cami kubbe kaplama konusunda farklı kaplama çeşitleri bulunmaktadır.

Ustalarımızla sizlere farklı kaplama çeşitleri sunmaktayız:

  • Alüminyum Kaplama: Cami kubbe kaplama çeşitleri arasında olan alüminyum kaplama dayanıklıdır. Oldukça hafiftir ve uzun ömürlüdür. Üstelik çevre dostudur. Korozyon gibi dönüşümlere sebebiyet vermez. Fiyatı uygundur. Değişim gösteren hava şartlarına uyum sağlayabilir. Esnek bir yapısı bulunur. Son zamanlarda en çok tercih edilen cami kubbe kaplama seçenekleri arasında yer almaktadır.
  • Bakır Kubbe Kaplama: Cami kubbe kaplama çeşitlerinden bir diğeri de bakır kubbe kaplamadır. İşlenebilme, ısı iletkenliğini sağlayabilme özellikleri bulunur.
  • 3.Kurşun Kubbe Kaplama: Isı yalıtımını sağlar, paslanmaz ve uzun ömürlüdür, kolay şekil alabilmektedir ve bu sayede camilerde el işçiliğini ön plana çıkarır, radyasyon geçirmez.
  • Taş ve tuğla kaplama: son derece önemli ve eski sisteme dayanan taş ve tuğla ile kaplama eski Osmanlı- Türk mimarisiyle bağdaştırılır. Teknik açıdan zor olsa da sağlamlık açısından güvenilirdir.

Her model, her ürün farklı işçilik, sabır ve özen gösterir. Sizler için kaplama çeşitlerine uygun modellemeleri yapmakta ve size en uygun kubbe kaplamayı seçmekteyiz.

Cami Kubbe Kaplama Fiyatları

Cami kubbe fiyatları cami kubbe kaplamasında kullanılan maddelerin yapısına, ustalarımızın işçiliklerine, sizlerin istediği modellere ve kaplamada kullanılacak olan malzemenin miktarına göre değişim göstermektedir. Bizlerin sizler için hazırlamış olduğu her bütçeye ve her kesime göre cami kubbe kaplama fiyatlandırması mevcuttur. Bizler sizlerin hem bütçesine hem de göz zevkine hitap etmek amaçlı hizmet vermekteyiz. Önemli olan sizlerin içine sinecek işlerin olmasıdır. Sizlerin bütçesi doğrultusunda sizlere en uygun cami kubbe kaplama modellerini seçtikten sonra fiyatlandırmayı yapmaktayız.